Služby

Montáže protipožárních systémů

PROMAT a HILTI:

  • Větrací mřížky
  • Revizní dvířka
  • Těsnění stavebních a dilatačních spár

Větrací tvarovky PROMASEAL

Těsnící větrací výústková tvarovka PROMASEAL® je větrací tvarovka, která působením požáru vytváří tepelně izolační pěnu uzavírající otvory ve stavebních konstrukcích a tím zamezuje průchodu ohně.

K provzdušnění a odvětrání kabelových kanálů, stropních dutin a instalačních šachet. Tloušťka tvarovek PROMASEAL® je závislá na požadované době požární odolnosti. Každá těsnící větrací výústková tvarovka PROMASEAL® je zakryta jedním perforovaným plechem, u něhož uspořádání a velikost děr odpovídá otvorům v tvarovce. Tento plech je součástí dodávky. Tím zůstává plně zachován volný průřez ventilace cca 35 cm2 na jednu tvarovku. Dodávky celých sestav tvarovek

Revizní dvířka PROMAT

Rám i křídlo je z ocelového plechu, výplň křídla z požárně ochranných desek. Skryté panty umožňují vyjmutí křídla z rámu. Zámky jsou standartně na čtyřhranný klíč.
V provedení:     

  • jednokřídlové
  • dvoukřídlové
  •  s větrací mřížkou

Jsou vhodná pro zabudování do:

  • Závěsných podhledů
  • Masivních stropů
  • Lehkých příček
  • Masivních stěn

Klasifikace požární odolnosti EW15 až 180, EI 15 až 180 (jednokřídlová).

Těsnící a spárovací materiály

Stavební spáry

Ve stavebním slovníku je stavební spára definována jako odstup mezi dvěma stavebními díly. Tento typ spáry nevykazuje objemové ani tvarové změny - spára je neměnná. Pro tyto případy je možné použití všech konstrukcí a materiálů uvedených v této kapitole, tedy i těch, které jsou určené i pro dilatační spáry: PROMASEAL®-A, PROMASEAL®-AG, PROMASEAL®-A spray a PROMASTOP®-CC.

Dilatační spáry

U každé větší betonové stavby je třeba pamatovat na dilatační spáry. Tyto spáry musí vyrovnávat objemové změny a deformace betonu způsobené teplotními výkyvy, nepravidelným sedáním stavebních základů a zabránit tvorbě trhlin. Obecně se dilatační spáry vyplňují elastickými materiály. Aby spára dilatovala a zabraňovala vzniku netěsnosti v případě objemových a tvarových změn stavebních dílců či konstrukcí, je nutno použít materiál, který má schopnost dobře snášet tyto změny. Takovým materiálem je PROMASEAL®-A spray.

Posuvné ložisko

Elastomerová nebo neoprenová posuvná ložiska, která jsou požadována u mnohých konstrukcí budov, musí i v případě požáru zůstat plně funkční. V závislosti na tepelné reakci použitých umělých hmot mohou být provedeny obklady PROMATECT®. Vhodným vytvořením detailů je možné přihlédnout i k posuvu dilatačních spár.

Konstrukční spáry ve stavebních dílcích

Zpěňující těsnicí materiály PROMASEAL®-AG, PROMASEAL®-A, PROMASTOP®-I a PROMASEAL®-A spray lze účinně použít k uzavírání spár ve všech oblastech stavebnictví, u lehkých příček při spojení stěny a stropu, jakož i k utěsnění průchodu stěnami a stropy v požární ochraně elektrických a vzduchotechnických vedení.

 

Pro poskytování co nejlepších služeb našim zákazníkům používáme cookies.